Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Hiszpania jest krajem, który wita turystów z otwartymi rękami. Ruch turystyczny stanowi tutaj poważną część dochodu narodowego i do tego dostosowane jest zakwaterowanie. W Hiszpanii jest do dyspozycji gości około dziesięciu tysięcy miejsc umożliwiających zakwaterowanie. Można wybrać z nich najtańsze i najdroższe hotele. Hiszpania jest jednym z najtańszych krajów zachodnioeuropejskich.

Hotele i Apartmany w Hiszpanii

Hotele oceniane są gwiazdkami, od jednej do pięciu i są oznaczone litera H. Gwiazdki przyznaje się tutaj bardziej za wyposażenie pokoju, niż za jego jakość. Restauracje, które są częścią hoteli, są także z reguły dostępne dla innych turystów. Niektóre hoteliki nie mają własnych restauracji. Są to hotele HR (hotel residencia) lub HsR (hostal –residencia). W nich się nie podaje ciepłego jedzenia, ale często można zjeść śniadanie. Jeżeli cenimy domowe warunki, to można wybrać coś z sieci apartamentów. W Hiszpanii są dwa rodzaje: HA (hotel apartamentos) lub RA (residenci apartamentos). Apartamenty bywają w spokojniejszych miejscach kurortów, chociaż w Hiszpanii hałasu nie uważa się za niedogodność.

Paradory

Kolejna możliwością są Paradores Nacionales. Są to państwowe hotele, które plasują się pomiędzy trzema i pięcioma gwiazdkami i bywają przy tym dość luksusowe i bardziej dostępne cenowo. Pierwszy taki parador powstał w 1928 roku. Obecnie znajdziemy je zarówno na lądzie jak i na wyspach, gdzie są łatwo dostępne. Często są to zmodernizowane posiadłości, średniowieczne pałace i inne okazałe hotele.

Pozostałe Możliwości Zakwaterowania

Najbardziej luksusowe hotele znajdują się na Costa del Sol i na Balearach. Turyści w całym kraju mogą wybierać z dużej skali zakwaterowania w różnym standardzie. Od krótkiego pobytu, aż po apartamenty na kilka tygodni. Tańsze zakwaterowanie oferują pensjonaty, kempingi, różne kwatery, czy casa rurales, co oznacza kwatery w rodzinnej atmosferze. W większości mają one ograniczone możliwości i są dostępne jedynie w sezonie.

Ceny Zakwaterowania w Hiszpanii

Ceny za zakwaterowanie uzależnione są od miejsca i liczby gwiazdek, a także od pory roku. Cenniki powinny być udostępnione w każdej recepcji. W większości kwatery i hotele na przedmieściach są tańsze od podobnych w centrum i w okolicach plaży. Główny sezon jest tu w lipcu i sierpniu, ale w niektórych rejonach od kwietnia do końca września. W okresie narodowego święta – Fiesta, wiele hoteli dolicza specjalne dopłaty. Ceny są często podawane bez podatku VAT, który tutaj wynosi 7 %.

Hotele Studenckie

Kolejnymi możliwościami zakwaterowania są hotele studenckie, które wymagają posiadania międzynarodowej legitymacji studenckiej. Zakwaterowanie oferują tez klasztory. Ceny nie są wysokie, ale nie są to klasyczne hotele i miejsce trzeba często rezerwować znacznie wcześniej. Kolejna możliwością są kempingi, których w Hiszpanii jest ponad 600. Większość z nich znajduje się na wybrzeżu i mają odpowiedni standard.