Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Walencja i Murcja

(Strony) > > > Walencja i Murcja

Walencja

>

Walencja jest autonomiczną częścią Hiszpanii i znajduje się na wschodzie kraju. Jest regionem, którym przez stulecia władali muzułmanie. Widoczne jest to w sztuce średniowiecza z nowoczesną architekturą. Zwiedzić można niezliczona liczbę zamków, góry, a na południu plaże z Costa Blanca na czele.

Sama Walencja jest trzecim pod względem wielkości miastem Hiszpanii i leży na Costa del Azahar (Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy). Przez miasto przepływa rzeka Turia, która wiele razy była przyczyna powodzi. Było tutaj wiele grobowców, których pozostałością jest brama "Torres de Serranos" z XIV wieku. Warto odwiedzić miejscowy bazar, naprzeciwko którego znajduje się dawna giełda jedwabiu LIotja, będąca przykładem architektury gotyckiej. Najstarszy kościół (katedra) w Walencji pochodzi z XIII wieku i został poświecony Św. Janowi. Do katedry dołączona jest ośmiokątna wieża gotycka o wysokości 51 metrów. Po pokonaniu jej 207 schodów ujrzymy wspaniały widok miasta. Wieża ma nazwę Miguelete. Centrum miasta stanowi "Plaza del Ayuntamiento", na którym znajduje się ratusz.

Murcja

>

Prowincja Murcja leży w południowo-wschodniej części kraju. Metropolia jest miasto, które daje nazwę całemu regionowi. Słowo „murcia” pochodzi z łaciny i w tłumaczeniu oznacza morwę. Te drzewa były artykułem handlowym autochtonów i są przysmakiem jedwabników, które produkują jedwab.

Walencja ma przyjemny śródziemnomorski klimat, co oznacza łagodne zimy i ciepłe lato.