Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Transport

(Strony) > > > Transport

Wczasy w Hiszpanii z Biurem Podróży

Do Hiszpanii najlepiej wybrać się za pośrednictwem jednego z biur podróży. Oferta jest bogata, z szerokim wyborem kurortów. Najbardziej ulubione są miejsca nad morzem które oferują dużą gamę luksusowej bazy hotelowej i apartamentów, czyste morze i piękna przyrodę. Popularne są Baleary, a szczególnie Ibiza i Majorka. Na kontynencie najchętniej odwiedzane miasta to Madryt i Barcelona.

Jeżeli skorzystamy z oferty biura podróży, to 12-dzienny pobyt nad morzem, z dojazdem droga lotniczą i na miejscu z częściowym wyżywieniem, zapłacimy około 1,5 tys. złotych. Osiem dni ma Majorce, największej wyspie Balearów, będzie nas kosztowało 1,4 tys. zł. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na własny dojazd i spędzić urlop na wybrzeżu Costa Brava, to wystarczy na ten cel przeznaczyć od 1 tys. zł (bez dojazdu). Można wybrać się także na wycieczkę objazdową po całej Hiszpanii.

Wyjazd na Własny Rachunek

Bilet lotniczy do Madrytu i z powrotem będzie nas kosztował ok. 400 zł. Lot trwa ok. 3 godziny, czasami można dolecieć bezpośrednio, ale większość połączeń jest z przesiadką. Droga autobusem z Warszawy do Madrytu trwa ponad 30 godzin. Bilet w obie strony kosztuje od 600 zł. Droga pociągiem do Hiszpanii nie jest prosta, ponieważ nie istnieje żadne bezpośrednie połączenie w Warszawy.

Komunikacja Publiczna w Hiszpanii

Dostęp do środków komunikacji publicznej jest w Hiszpanii w miarę dobry. Kraj ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, zważywszy na uwarunkowania przyrodnicze. Publiczna komunikacja autobusowa jest szeroko rozwinięta i można się za jej pośrednictwem dostać do większości ośrodków turystycznych w kraju.

Podróżowanie samochodem jest w Hiszpanii najbardziej popularne. Warto jednak wcześniej zapoznać się z miejscowymi zasadami ruchu. Jeżeli kierowca nosi okulary, musi posiadać przy sobie drugie okulary zapasowe. Oprócz prawa jazdy potrzebna jest tzw. zielona karta. Podczas jazdy samochodem kierowca nie może korzystać z telefonu komórkowego, poza zestawem hands free. Autostrady są płatne (autopistas con peaje) i wolne od opłat. Oznaczone literami A lub E. Autostrady oznaczone litera N (carreteras nacionales) są głównie tam, gdzie prędkość maksymalna jest ograniczona do 90 km/h. w terenie zabudowanym Obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mandaty za przekroczenie dopuszczalnych prędkości są stosunkowo wysokie, a kierowca, który nie mieszka w Hiszpanii musi mandat zapłacić na miejscu.

Komunikacja kolejowa jest nieco mniej rozwinięta niż autobusowa, ale często bardziej luksusowa. Linie państwowe oznaczone są nazwą Renfe.

W Hiszpanii można także skorzystać z usług taksówek (SP - Servicio publico). Opłaty za przejazd taksówką uzależnione są od pokonanych kilometrów, ale są solidne.

Hiszpania jest krajem atrakcyjnym dla turystów i dlatego powstało tutaj dużo lotnisk, których jest obecnie aż 48. Do największych należą: Madryt, Bilbao i Barcelona.

Komunikacja Wodna

Jeżeli nie lecimy na niektóre z hiszpańskich wysp, to możemy się dostać na nie promem. Te łączą Hiszpanie z Balearami i Wyspami Kanaryjskimi.