Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Święta

(Strony) > > > Święta

Obchody narodowych świąt, to najlepszy sposób podglądania życia Hiszpanów i poznanie zwyczajów oraz tradycji. Hiszpania ma swoje fiesty. Są to święta połączone z jarmarkiem, procesjami, zabawą, karnawałem i winem. Regionalne fiesty odbywają się w różnych terminach. Mówi się, że nie ma w Hiszpanii takiego dnia, w którym nie odbywa się fiesta. Te święta trwają od jednego do dwóch dni i są zwykle dedykowane jakiemuś świętemu patronowi. Częścią imprez są też walki byków. Często walczy się z mniejszymi bykami i walki te nazywa się novilladas.

Najważniejsze Święta - Fiesty

Luty jest miesiącem karnawału. Te najlepsze możemy zobaczyć na Santa Cruz de Tenerife lub w Kadyksie. W marcu w całym kraju odbywa się Święty tydzień (Semana Santa), który jest połączony z procesjami organizowanymi w każdym mieście.

Kwiecień jest miesiącem targów w Sewilli, połączonych z tańcem i walkami byków.

W maju odbywa się tam także Międzynarodowy Festiwal Flamenco. Jedną z najważniejszych imprez sezonu jest Fiesta de San Isidro w Madrycie z walkami byków.

W czerwcu na terenie Granady, Toledo i Wyspach Kanaryjskich obchodzone jest święto Bożego Ciała.

Lipiec i sierpień, to miesiące wielu imprez z fiestą na czele. Znany karnawał w Pampelunie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca w Granadzie, Festiwal Gitarowy w Sewilli i cały szereg innych.

W sierpniu odbywa się Międzynarodowy Puchar Króla – Palma de Mallorca. Najszybsze żaglowce podziwia sam król Juan Carlom. W dniu 15 sierpnia w całej Hiszpanii obchodzone jest święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Jesienią, gdy ucichnie sezon, świętuje się zbiory. Na pierwszym miejscu jest wino. W Jerez de la Frontera winobranie obywa się w pierwszym tygodniu września. W ostatnich dwóch tygodniach tego miesiąca odbywa się festiwal filmowy w San Sebastian. Kolejną piękną imprezą z tradycją jest Iberflora w Walencji, która jest przeglądem najpiękniejszych kwiatów.

Święta państwowe są podobne do naszych. Dużą uwagę przywiązuje się do Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Kolejne to m.in. Święto pracy – 1 maja, Dzień konstytucji – 6 grudnia i Święto narodowe – 12 października.