Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Rozrywka i Zabawa

(Strony) > > > Rozrywka i Zabawa

Życie Nocne

Hiszpania jest krajem z temperamentem i jego mieszkańcy potrafią się bawić. Każda impreza odbywa się tutaj w godzinach nocnych. Po kolacji, która najwcześniej zaczyna się o 21.00, idzie się do baru lub jakiegoś klubu nocnego. Na dyskotekach można bawić się jeszcze po północy. Zamiast nich można zatańczyć tez flamenco. Hiszpański taniec narodowy pełen namiętności i energii, jest ze względu na swoje piękno zawsze podziwiany. Kabarety flamenco znajdziemy we wszystkich ośrodkach wypoczynkowych. Hiszpanie używają nocnego życia, ale rano lubią sobie pospać. Ibiza i Barcelona słyną z życia nocnego, które nigdy się nie kończy. Hiszpanie wyznają znane motto mañana, które oznacza, że co możesz, to odłóż na jutro. Jednak w ostatnim okresie ten wyraz stał się już tutaj jedynie mitem.

 

Opera, Teatr i Kino

Jeżeli zetkniemy się z którymś z większych miast, to uczta kulturalna może okazać się zwiedzenie opery. Hiszpanie bardzo je szanują. Największe opery sa w Madrycie, Barcelonie i Sewilli. Można tez odwiedzić kino i obejrzeć jeden z filmów znanego hiszpańskiego reżysera Pedra Almodovaro lub Bigasa Luny. Większość zagranicznych filmów jest tutaj dubbingowana, niektóre maja oryginalne tytuły.

Sport - Piłka Nożna i Walki z Bykiem

Kolejna miłością Hiszpanów jest piłka nożna. W większości barów nie może zabraknąć telewizorów, które umożliwiają śledzenie meczów. Piłka nożna jest tutaj sportem narodowym i częścią kultury.

Od lat osiemdziesiątych minionego stulecia datuje się powrót ulubionych walk byków, w których śmiałkowie stają się bohaterami publiczności. Areny bywają zapełnione do ostatniego miejsca. Znawcy uważają arenę za miejsce tradycyjnej kultury hiszpańskiej, gdzie jest dużo krzyku, temperamentu i kolorystyki.

Fiestas

Kolejnym popularnym świętem jest znane fiestas. Są to święta połączone z jarmarkiem na targowisku, pokazem ogni sztucznych, muzyka i karnawałem. To prawdziwa uczta kulturalna dla dorosłych i dzieci, którzy uczestniczą w różnych imprezach, od festiwali do walk byków.

Fiestas odbywają się w hiszpańskich miastach w różnym okresie. Dlatego zalecamy sprawdzić miejsce tego święta w okresie naszego pobytu w tym kraju.

Barcelona

Dzieci będą uszczęśliwione wizyta w ogrodzie zoologicznym w Barcelonie, który zaliczany jest do najładniejszych w Europie. Cała Barcelona jest miastem z wyjątkowa architekturą A. Gaudiego, a najcenniejszym zabytkiem jest Świątynia Pokutna Świętej Rodziny (Sagrada Familia). Jeżeli jesteśmy miłośnikami sztuki, to należy koniecznie zwiedzić muzeum z obrazami El Greko, Valázqueza i Goyi.

Rozrywka nad Morzem

Będąc nad morzem możemy wybrać coś z oferty sportowej: nurkowanie, windsurfing, narty wodne, golf, turystykę, tenis. Niektóre hotele oferują swoim gościom specjalny program z m.in. wieczorkami, konkursami, pokazem folklorystycznym, aqua aerobic i inne.