Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Majorka

(Strony) > > > Majorka

Największa wyspą Balearów jest Majorka (Mallorca), która już od wielu lat słynie z ruchu turystycznego. Jest to prawdziwa mekka turystów, która często określana jest także jako snobistyczna. Faktem jest, iż naprawdę ta wyspa oferuje wszystko, co można sobie tylko życzyć. Jest tu przepiękna przyroda, pełna skalnych urwisk, ścieżek i zieleni, obsługa na najwyższym poziomie, duża liczba miejsc pamięci, które świadczą o bogatej historii wyspy, a także najczystsze plaże na całym morzy Śródziemnym.

Ciekawostki Majorki

Na północnym–zachodzie wyspy znajduje się imponujący łańcuch górski Serre de Tramuntana, który ma długość 88 km i wysokość do 1445 m. Zachowało się tutaj pełno ścieżek, które stały się obecnie trasami górskimi. Dzięki urwiskom skalnym, Majorka stała się atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków. Kolejna dyscyplina może być tutaj wspinaczka górska. Tutaj znajduje się najwyższe wzniesienie wapienne na Morzu Śródziemnym. Krajobraz tworzą bajkowe jary i kaniony, a do nich nawiązują wodospady. Dzięki dobrej jakości ścieżek rowerowych jest to także znakomite miejsce dla miłośników tego sportu, także i profesjonalistów, którzy przyjeżdżają tutaj trenować przed sezonem.

Kolejna atrakcją jest słynne z kultury miasto Palma de Mallorca. Znajduje się tutaj port, lotnisko i zabytków, jak m.in. katedra rzymsko-katolicka La Seu, obok islamski pałac Almudaina, a na spacer warto się wybrać promenadą Paseo Marítimo.

Zakwaterowanie i Pogoda na Majorce

Wyspa ma 1800 miejsc oferujących zakwaterowanie. Znajdziemy tu praktycznie wszystko, od najdroższych hoteli aż po małe rodzinne pensjonaty. W ciągu roku jest tutaj 300 słonecznych dni, chociaż szczytem sezonu jest lato. Z tego powodu warto przyjechać tutaj jesienią, gdy pogoda jest bardziej dla nas przyjazna.

Podglądanie przyrody zalecamy jesienią, a wrzesień jest najbardziej kolorowym miesiącem. Klimat jest tutaj śródziemnomorski. W zimie temperatury około 12˚C, a w lecie słupek rtęci podnosi się do około 30˚C, temperatura wody wynosi około 25 ˚C. Majorka nie jest zatem suchą wyspą.

Wszędzie rosną pomarańcze, drzewa oliwne i figowe.

Kolejne Informacje o Majorce

Do dalszych wycieczek zachęca nierówny teren i piękna przyroda z zielonymi wzniesieniami. Po Majorce można się przemieszczać samochodem, autobusem i pociągiem, ale po wiejskich drogach najlepszy jest relaks na rowerze. Do pieszych wycieczek zachęcają różne promenady usytuowane bezpośrednio nad morzem. Najbardziej znana jest Passeig Anglada Camarassa-Voramar w Porto de PollenÇe. Na wyspie poznamy miejscowy język, który jest jednym z katalońskich dialektów.

Na Majorke najszybciej dolecimy samolotem. Lotnisko Palma znajduje się 10 kilometrów od miasta. Oprócz samolotu można wybrać prom lub katamaran. Pływają one z Barcelony i Walencji przez Ibizę. Podróż drogą morską trwa od czterech do dziesięciu godzin.