Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Kuchnia

(Strony) > > > Kuchnia

Hiszpanie są smakoszami i jedzenie ma dla nich duże znaczenie. Porcje są duże, a jedzenie smaczne i często trudne w trawieniu. Kuchnia jest zróżnicowana, bardziej niż to wygląda na pierwszy rzut oka. Nie można mówić o jednorodności kuchni w całej Hiszpanii, gdyż dzielimy ją na katalońską, baskijską i andaluzyjska.

Podstawą dań jest mięso z najważniejszymi składnikami, jak olej z oliwek czy czosnek. Znane i smaczne są Topas, których egzystuje tutaj niezliczona ilość. W regionach nadmorskich wszędzie podawane są ryby i owoce morza. Tradycją są także rostbefy, homary, ryżowe misy i inne.

Nie można być w Hiszpanii i nie zasmakować czegoś takiego jak paella. Klasycznego danie ludowej kuchni hiszpańskiej przygotowywanego na wielkiej patelni, składającego się z ryżu, drobiu, kiełbasek czosnkowych, krewetek, muli i świeżych warzyw.

Restauracje w Hiszpanii oceniane są liczba widelczyków (od jednego do pięciu), przy czym najwięcej mają te najlepsze. Do dobrego jedzenia należy także dobre napoje, a tym jest w Hiszpanii wino. Są one znane na całym świecie, najbardziej znanym jest cherry, które pili już piraci. Warto spróbować również jedno z białych win katalońskich.