Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Kastylia

(Strony) > > > Kastylia

Kastylia zyskała nazwe dzieki swoim przygranicznym zamkom, czyli castellom. Dzisiaj dzieli się na dwa regiony, Kastylia-León a Kastylia- La Mancha, do tego należy jeszcze Extremadura.

Kastylia-León jest równinna, a klimat gorący. Jedzenie kastylijskie jest bogate w mięso. Skosztować można tutaj takich specjałów jak m.in. pieczone jagnię, prosiak czy koźlę. Największe miasta to: Salamanca, León, Segovia, Ávila i Burgos. Ta część Hiszpanii jak wiele innych słynie z produkcji wina. Najlepsze jest czerwone w Ribera del Duero.

W drugiej części Kastylii - La Macha jest typowo górski krajobraz. Na większości powierzchni są górskie pastwiska, gołe wzniesienia, ale także piękne wioski i średniowieczne zamki. Prawda jest, iż Kastylia nie jest licznie przez turystów odwiedzana. Nie ma się czemu dziwić. Szorstka i sucha kraina nie ma się co równać z zielonym południem pełnym pięknych plaży. Taka właśnie jest cała Kastylia i tutaj poznacie prawdziwa Hiszpanię. Najczęściej odwiedzanym miastem jest Toledo, w którym można zakosztować wiele specjałów ze zwierzyny. Na całym obszarze Kastylii pełno jest gajów oliwnych i winnic.