Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Wypożyczalnie aut

14.02.11 09:01:28

Wypożyczalnie aut znajdziemy w Hiszpanii bez problemu. Oznaczone bywają tabliczką „Rent a car“. Największe firmy działające w tej branży są Avis, Hertz i Europcar. O konkretną cenę trzeba pytać na miejscu. Różnią się bowiem w zależności od sezonu, oferty, popytu, ale też marki auta, jego stanu i wyposażenia. Ważny jest także zakres usług i długość wynajmu. Ceną będzie inna za wypożyczenia na godzinę, a inna za tygodniowy wynajem.

Auto zostanie Wam wypożyczone jeśli spełniacie warunek ukończenia 21 roku życia, w przypadku motocykli – 23. Prawo jazdy należy posiadać przynajmniej 12 miesięcy, następnie należy przedłożyć paszport i kartę płatniczą. Płatność zazwyczaj jest wymagana z góry.

Przed udaniem się w podróż wypożyczonym samochodem, należy skontrolować stan techniczny auta, a także warunki umowy – jeśli jest w cenie ubezpieczenie, ewentualnie co obejmuje, czy jest w cenie paliwo i jaki jest limit kilometrów.

Kary za niedotrzymanie warunków umowy są dość duże, płatne na miejscu. Wysokie kary są też za jazdę po wpływem alkoholu, jazdę na czerwonym świetle czy nie ustąpienia pierwszeństwa, sięgają  od 300 do 600 €. Złamanie zakazu parkowania kosztuje 90 €.

Jeśli poruszamy się głównie po miastach, należy pamiętać o strefie parkowania wyznaczonej niebieskimi pasami oraz parkometrach. Żółta strefa oznacza zakaz parkowania, nie wolno parkować 5m od skrzyżowania, i w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Uwaga na blokadę aut – może wyczyścić nasze portfele.

W Hiszpanii obowiązuje też absolutny zakaz telefonowania podczas jazdy. Złapany kierowca zapłaci na miejscu karę w wys. 500 € i więcej, a w przypadku spowodowania wypadku w straci prawo jazdy.