Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Szynka Jamón Serrano

Szynka Jamón Serrano
04.01.10 10:39:59

Spróbujcie znakomitej hiszpańskiej szynki Jamón Serrano, która przygotowywana jest wg. tradycyjnej hiszpańskiej receptury z najlepszego mięsa wieprzowego. Poza mięsem szynka zawiera tłuszcz, przyprawy, sól i konserwanty.

Hiszpanie traktują Jamón Serrano jako danie idealne na lekką kolację, albo konsumują ją jako przekąskę przy kieliszku wina. Z szynką bardzo dobrze komponuje się świeże pieczywo, ale można ją jeść bez dodatków, a to dzięki cieniutkim plastrom, na które się ją kroi. Takie plastreki są idealną przekąską do wina, tzw. tapas.

Hiszpania to wyjątkowa kuchnia, do której należy również Jamón Serrano. Jak twierdzą hiszpańscy koneserzy, jest to najlepszej jakości produkt pochodzący z mięsa wieprzowego. O jego jakości decydują ilość i skład tłuszczy, które mają bezpośredni wpływ na to, jak szynka smakuje, jaką ma strukturę i na ile jest soczysta. Szynka dojrzewa od 11-stu do 13-stu miesięcy w kawałku ważącym od 5,5 do 6,5 kilogramów. Oryginalna szynka Jamón Serrano jest oznaczona certyfikatem E.T.G. „Jamon Serrano“. W czasie wizyty w Hiszpanii na pewno warto wybrać się na kieliszek wina, podczas którego można spróbować Jamón Serrano. Jest to wyjątkowe kulinarne przeżycie.