Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Surfing na hiszpańskim wybrzeżu

12.03.12 07:36:20

Hiszpanię znamy z corridy, kojarzy się z pełnymi temperamentu tańcami, złotymi plażami i wspaniałymi zabytkami. Co roku Hiszpanię odwiedza kilka milionów turystów. A może tak spróbować czegoś niezwykłego? Surfing w Atlantyku to dopiero okazja.

Surfować można w każdymi wieku i można zacząć kiedykolwiek. Ta dyscyplina nie jest ograniczona limitem wieku. W Hiszpanii najlepiej surfować na Wybrzeżu Atlantyckim, Morze Śródziemne bywa spokojniejsze, ale plaże Zachodniej Hiszpanii oferują idealne warunki dla surferów.  Do najbardziej znanych miejsc należy Costa de la Luz. Znajduje się tu miasteczka Conil de la Frontera i El Palmar ze znaną szkołą surfingu Oceano Surf School.

Wyjątkową ofertę ma tzw. Surf Camp. W całej Hiszpanii organizowane są długie weekendy albo tygodniowe kursy surfingu. Poza surfowaniem można tu grać w paintball, uczestniczyć w przygotowaniach tradycyjnych tapas albo przetańczyć noc w rytmach flamenco. Dodatkowo można poznać ludzi z całego świata i poza kulturą hiszpańską poznać też inne.