Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Plaże i kąpiele

Plaże i kąpiele
18.10.10 10:09:38

Hiszpania to oczywiście wspaniałe plaże, które w kurortach wieńczą wyjątkowe promenady, ewentualnie hotele. Wiele plaż hiszpańskich standardowo wyposażonych jest w prysznice i toalety, a przynajmniej plaże główne. W miejscowym języku to aseos, sanitarios lub bańos). W razie urazów pomocą służą pracownicy stacji pierwszej pomocy Cruz Roja lub Centro Médico.

Wybrzeże w Hiszpanii to jednak nie tylko plaze. Dla miłośników prywatności i romantyki jest tu wiele mniejszych plaży, głównie na Costa Brava. Da się do nich dojść pieszo albo podpłynąć łódką.

Na pewno nie dziwi fakt, że na większych plażach leżaki i parasole są za opłatą. Można zakupić różne lekcje sportów wodnych, jak np. windsurfing, nurkowanie czy narty wodne. Na większości plaży można wypożyczyć łódkę. Wybór jest wielki, nudzić się na pewno nie można.

Ratownicy bywają tylko na niektórych plażach, ale trzeba znać podstawową zasadę – czerwona chorągiewka oznacza zakaz kąpieli.

Jeśli o wyposażenie chodzi, nie można zapomnieć o stroju, sandałach, okularach przeciwsłonecznych i czymś na głowę. Wiele z tych rzeczy można też zdobyć na miejscu.

Warto przypomnieć, że w Hiszpanii jest tolerowane opalanie topless, ale dla nudystów jednak wyznaczone są specjalnie oznaczone miejsca.