Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl Hiszpania - Travelon.pl

Hiszpania - Andaluzja

(Strony) > > > Andaluzja

Andaluzja jest tak rozległa jak cała Portugalia. Jest największą, najbardziej zaludnioną oraz najbardziej wysuszoną wspólnotą autonomiczną Hiszpanii. Składa się z ośmiu prowincji: Cádiz, Granada, Huelva, Jaén, Cordoba, Almeria, Malaga i Sevilla.

Najpiękniejsze Plaże Hiszpanii

Andaluzja słynie z najpiękniejszych hiszpańskich plaż. Ta najbardziej znana, to Costa del Sol, co w tłumaczeniu oznacza „słoneczne wybrzeże. Znajduje się w prowincji Malaga, gdzie na piękna pogodę możemy liczyć przez 99 % dni w roku. Usługi są tutaj na najwyższym poziomie. Kolejną znaną plażą jest Costa Blanca „dzikie wybrzeże”, Costa Tropical – mająca uzasadnienie w tropikalnej kulturze lub Costa de Luz schodząca do Oceanu Atlantyckiego.

Granada

Za najbardziej urozmaiconą prowincję możemy uważać Granadę, która w przeszłości była ostatnim bastionem muzułmańskiego imperium w Europie. Do Granady możemy przylecieć bezpośrednio na miejscowe lotnisko, które zlokalizowane jest 17 km od miasta. Kolejne zalety Granady, to jej bliskość do najpiękniejszych hiszpańskich gór Sierra Nevada, z najwyższym wzniesieniem Mulhacén (3482m).

Stolica Andaluzji Sewilla

Najważniejszym miastem Andaluzji jest Sewilla. Tutaj jest najcieplejszy klimat w całej Hiszpanii. Sewilla słynie z zabytków. Najbardziej znanym jest bezspornie Alcázar, pałac służący kiedyś jako rezydencja emira. Są tu jeszcze do oglądania gotycko-renesansowe pałace i wspaniale ogrody. Miejscowa katedra należy na największych na świecie.

W sewilli odbyła się światowa wystawa EXPO 92. Jeżeli przyjedziemy tutaj w okresie wielkanocnym, to należy zobaczyć procesje wielkanocną, która uznawana jest za wyjątkową. Kolejnym interesującym miejscem Andaluzji jest Cordoba, dawne centrum imperium arabskiego, dzisiaj miasto farmerów i rolników.

Rozrywka i Zabawa w Andaluzji

Generalnie o Andaluzji można powiedzieć, że oprócz uczty kulturalnej, można tutaj także skorzystać z wielu sportowych możliwości. Na pierwszym miejscu należy wymienić sporty wodne, dalej, ulubioną turystykę pieszą, kolarstwo, dobrze rozwinięty golf i tenis. Jeżeli ktoś nie jest miłośnikiem słonego morza, to ma do wyboru wizytę w jednym z licznych aquaparków. Wieczory w Andaluzji są jednoznaczne. Miejscowi uwielbiają imprezy i każdego wieczoru wychodzą masowo na ulice, by się bawić. Z tego względu Andaluzja jest ojczyzną flamenco.

Kolejną charakterystyczna cechą mieszkańców tych regionów jest miłość do jedzenia. Miejscowi kucharze uważani są za jednych z najlepszych na świecie. Podstawę kuchni tworzą produkty morskie, wszystkie rodzaje mięsa, warzywa i wino. Jest tutaj widoczny wpływ Orientu i kultury żydowskiej. Miejscowa specjalnością są chłodne zupy – gazpacho, salmorejo, omlety ziemniaczane tortillas i tapas. To wszystko popija się znakomitym andaluzyjskim winem. Andaluzja jest największym producentem wina w Europie.